Tréningy jar a jeseň

každý pondelok a štvtok od 17:00 do 18:30

na našom ihrisku Šenkvice

Tréningy zimné obdobie

(november-marec) každý pondelok a streda od 15:30 do 17:00,

Telocvičňa pri ZŠ Šenkvice

Žiaci U10

Do tejto kategórie sú zaradené deti cca od 5 do 10 rokov. Počas tréningov pracujú v menších skupinách rozdelených aj podľa veku, aj podľa zručnosti jednotlivých detí, od úplných začiatočníkov až po skupinu detí, ktoré už sa aktívne zúčastnujú turnajov tejto vekovej kategórie.
 
Tréning je zameraný nie len na zvládnutie práce s hokejkou a loptičkou, ale je plný aj zábavných hier, disciplýn a súťaží. Tie budujú u detí najme kondíciu, obratnosť a celkovú športovú zručnosť. Deti sa hravou formou rozcvičia, zahrejú aj zahrajú…
 
Druhá časť býva zameraná už na praktickú časť, prácu s hokejkou, osvojenie si hokejového postoja, spracovanie loptičky, prihrávky, strely na bránku a samozrejme hranie hokeja ako takého.
ŠK Šenkvice - Prípravka U10

 

Motto: "Niektorí z nás síce len začínajú ale o to máme silnejšiu oporu v tých starších a skúsenejších. Nie sme žiadne B-éčka ale silná 10ina, o tom vás presvedčíme!”

Pravidlá hry a súťaž

Tak ako v každom športe, súťažné kategórie sú rozdelené podľa veku. Najmenšie deti, prípravka, hrajú spoločne U10 alebo sa môžu zúčastniť turnajov U6 a U8. Chlapci a dievčatá sú zväčša v zmiešaných tímoch. Hrá sa na polovičnom ihrisku, 5 detí a brankár. Táto detská kategória má špecifické pravidlá zohľadnujúce najmä bezpečnosť na ihrisku a športové zručnosti. Keďže deti sa učia pravidlá a hru samotnú postupne priamo na ihrisku, aj rozhodca deťom popri sledovaní pravidiel často vysvetlí, čo môžu a čo nie.

tréner: Igor Mišovič, Zdenko Kovačevič, Ľuboš Mišovič, Lenka Horáčková

Hráči žiaci U10 2019/2020

chlapci

Krajčír Ľubor
Krajčír Lukáš
Klamo Matúš
Brinza Michal
Hlavaj Adam

Manek Jakub
Köhler Leo
Buček Jakub
Osvald Richard
Tichý Marek
Žilinský Gregor
Nagy Matúš
Schmidl Samuel

dievčatá

Belková Nela
Lojová Lilly
Kovačevič Tamara
Havránková Dorota
Nagyová Katarína