jar a jeseň - každý utorok, streda a piatok od 17:00 do 19:00 na našom ihrisku Šenkvice
zimné obdobie (november-marec) každý pondelok a streda od 17:30 do 19:00, piatok od 16:00 do 17:00, Telocvičňa pri ZŠ Šenkvice

Žiaci U12

V tejto kategórii smú hrať žiaci do dovŕšenia 12 rokov včetne 13ho roku ak bol dosiahnutý až po začiatku sezóny. Vínimkou však nie sú ani mladšie deti ako 10 rokov, najmä tie, ktoré svojou šikovnosťou už dosiahli vyššiu úroveň.
Keďže aj v tejto kategórii hrajú zmiešané družstvá, dievčatám môže byť udelené vínimka až do 13/14 rokov.

Aj keď máme v tejto skupine prevažne deti, ktoré trénujú už dlhší čas, môže sa stať, že sa k ním pridá aj úplný začiatočník. Všetkým, ktorým sa tento šport páči a rozhodnú sa mu venovať, sú dvere otovrené. Či už majú 5, 10 alebo 12 rokov.

Tréningy žiakov a dorastu prebiehajú podobne ako detské, tu sa však už kladie dôraz na presnosť hry, cíbrenie zručností, presnosť, herné pozície a situácie, osvojenie si taktiky, tímovú hru.. Jeden z troch tréningov sa zameriava na kondičnú prípravu a silu, ktorá je v pozemnom hokeji tiež veľmi dôležitá.

Tu už však zohráva úlohu aj celková pripravenosť na hru a vhodné športové vybavenie. Azda naj tvorí hokejka a tenisky. Chrániče predkolenia, hokejová rukavica a chránič na zuby by mal byť neoddeliteľnou súčasťou.

Žiaci U12

Motto: "Hokej nehráme, hokej žijeme! Tešíme sa na všetkých našich súperov a veríme v silu tímu, fair play a športového ducha:”

Pravidlá hry a súťaž

Žiacka súťaž je rozdelená a rozlosovaná na jednotlivé kolá. Na jeseň a jar sa odohráva vonkajšia súťaž. Počas zimy hrajú deti súťaž U12 v hale. Na konci sezóny potom prebehne vyhodnotenie podľa bodov získaných v tabuľke a rozhodne sa tak o celkovom poradí.

Hráči nastupujú taktiež v zmiešaných tímoch ako je to aj v nižšej kategórii. Pravidlá však už nie sú obmedzované vekom a hrá sa takmer naplno ako v súťaži dospelých. Sú povolené všetky údery, hra po výške a miesto trestných nájazdov sa hrajú takzvané “rohy”. Zápas sa hrá na polovičné ihrisko s počtom 5+1 hráčov.

tréner: Juraj Štrofek, Igor Mišovič, Daniel Petráš,
pomocný tréner: Nižňanský Martin

vedúci družstva: Zuzana Krajčírová

Hráči žiaci U12 2019/2020

Mikulášik Gabriel
Mikulášik Ján
Kročková Vanessa
Nemčovič Samuel
Krajčír Ľubor
Mišovič Dominik
Havránková Hana
Hlatký Vladimír
Kratochvíľa Ivo

Nižňanský Dávid - brankár